Starejší – hudobník – moderátor – zabávač

Ak ste navštívili túto stránku tak určite hľadáte na svoju svadbu zodpovedného, spoľahlivého, komunikatívneho a veselého človeka, ktorý Vás odbremení od starostí počas Vášho svadobného dňa. Určite hľadáte kvalitného speváka, harmonikára a hudobníka. Určite hľadáte človeka, ktorý ako starejšo- mladejší urobí z Vašej svadby jedinečnú udalosť, na ktorú budú Vaši hostia ešte dlho spomínať.

Tak už ďalej nehľadajte, práve ste ho našli…

…prvý úspešný krok teda máte za sebou. Na stránke je pripravený manuál ku svadbe, ktorý si v prípade záujmu o Milanove služby musíte prečítať. Ak sa vo Vás prebudí záujmem alebo akékoľvek otázky neváhajte kontaktovať priamo Milana: objednavky@milanperny.sk.
Nezabudnite vo svojej správe prvého kontaktu uviesť základné údaje o Vašej svadbe ako sú miesto, čas, Vaše požiadavky na hudobnú produkciu a vlastne všetko čo Vás napadne. Veľmi pekné by od Vás bolo keby ste uviedli informačný kanál- ako ste sa o Milanovi dozvedeli – náhoda, google, spokojní resp. nespokojní svadobníci ........?????

 

 

Čo vsetko Vás s Milanom čaká… /samozrejme na základe osobného dohovoru/

Odobierka a svadobný sprievod

Odobierka trvá cca 10 min. Na rozdiel od iných starejších neupriamuje Milan pozornosť na seba dlhými príhovormi. V jeho prevedení bude pekná, krátka a úprimná, pozostávajúca z krátkeho príhovoru, poďakovania rodičom, vypýtania nevesty a poprosenia o rodičovské požehnanie. Veľmi radi / Milan+ Marek/ v prípade záujmu odobierku a sprievod doladia hudobným doprovodom. Ďalšie detaily budú spresnené pri osobnom stretnutí.

Hranie pred domom nevesty/ženícha (MM Team):

Video ukážky

Svadobný sprievodca


Neďaleko mlyna


Jednej dcéry


Vítanie hostí


Pri dome nevesty


Umelecké video


Svadobný sprievod


Privítanie pred reštauráciou (miestom svadobnej hostiny)

Vítanie svadobčanov za doprovodu akordeónu, resp. gitary. Nasleduje krátky príhovor, rozbíjanie taniera a zametanie črepov + prípitok, kde v jednom poháriku je pálenka a v druhom voda (zistenie, kto sa stane hlavou rodiny). Potom ženích prenesenie nevestu cez prah za zvučných fanfár.

Slávnostný prípitok + živijó

Prípitok zvyčajne prednesie, resp. vedie starejší, lebo je v tom najviac zbehlý. Ak máte na svadbe dobrého rečníka z rodiny, tak prednesenie prípitku touto osobou je omnoho osobnejšie..

Príhovor na svadbe:

Video ukážka

Príhovor


Tu sa nesie polievočka

Prvá krátka scénka, ktorá u hostí pomaly stupňuje dobrú náladu. Ide o veršovanú básničku k svadobnej polievke, ktorá je spojená so symbolickým delením kohúta. Po uviazaní podbradníkov mladomanželom, ktoré zapožičia Milan,sa hostia pustia do jedenia polievky. Pred tým je však možné venovať pár minút modlitbe.

 
A ani ste sa nenazdali a je tu zahájenie svadobnej zábavy

Úvodný tanec mladomanželov (rodičovský tanec)

Fanfárami sa otvára svadobná zábava.Starejší vyzve hostí na parket, aby urobili okolo novomanželov kruh. Po krátkom spoločnom tanci novomanželov nasleduje tanec s rodičmi a následne s jednotlivými hosťami.
Prvá skladba môže byť valčík „Na krásnom modrom Dunaji“ v tanečnej verzii. Druhá možnosť je vybrať si vlastnú skladbu, dosť často je vyberaná moderná pomalá skladba (slaďáčik).

Video ukážka

1. tanec


Svadobná torta

Svadobná torta je tiež symbol šťastia. Pri spoločnom krájaní, majú mladomanželia ukázať, že vedia svoje šťastie uchopiť pevne do rúk. Načasovanie tejto aktivity sa dorieši priamo na svadbe podľa okolností.

 
A aby neviazla zábava, tak trošku kultúry neuškodí.

Svadobný kvíz

Ide o veľmi sympatické spestrenie. Mladomanželia majú v rukách topánky (jednu svoju a jednu partnerovu) a po výzve zdvihnutím topánky odpovedajú častokrát na veľmi zaujímavé a vtipné otázky.

Varechový tanec

Počas najlepšej zábavy DJ odovzdá ženíchovi (resp. družbovi) svadobnú varechu a ten bez pomoci rúk odovzdá varechu medzi nohy jemu sympatickej dáme. Tá pokračuje v odovzdávaní rekvizít vybranému tanečníkovi.

Vláčik


Na čelo tanečného vláčika sú vyzvaní mladomanželia, ktorí dostávajú aj špeciálne rekvizity, následne sa pripájajú aj ostatní svadobní hostia.

Medzi obľúbené na každej svadbe patria tzv. hromadné tance :

Kačací tanec, Kankán, Zorba Greek Dance a Letkiss

Tieto tance zaraďujeme počas zábavy v náhodnú dobu, aby sa dosiahlo oživenie tancovania (je to vhodné aj pre videozáznam).

V prípade záujmu a dobrej nálady zaraďujeme do svadobného programu aj rôzne hry:

 

Aktivity na spestrenie zábavy

 • hľadanie nevesty ženíchom so šatkou na očiach a naopak.

 • Je to tiež veselé a ľudia sa začínajú super baviť. Netreba však mať nejaké obavy, alebo stresy. Ide o zábavu, a tak to berú aj hostia, ktorí sú mladomanželom vďační za takéto milé spestrenie večera.

 • sľub svokier / svokrov – starejší v mene mladomanželov číta sľuby a tie sa spečatia prípitkom svadobných mám/otcov
 • metlový tanec – odporúčaná aktivita na lepšie vzájomné sa spoznanie svadobčanov. (ako náhle prestane hrať hudba, dochádza k výmene tanečníkov; vždy jeden tanečník vystáva a tomu pripadne metla)
 • Video ukážky

  Metlový 1


  Metlový 2


  Metlový 3


 • súťaž o „financ majstra rodiny“ – ide o milú súťaž nevesty a ženícha o to, kto bude držať rodinné financie (kasu)
 • Stoličkový tanec – Vhodné zaradiť pri väčšom počte detí na svadbe
 • Fľaškový tanec – tancujúci mládenci okolo fľaše s valaškou v ruke sú po úspešnom tanci odmenení družičkami pohárikom
 • Svadobný koč – princíp spočíva v tom, že vyberiem mladomanželov + asi 10 svadobných hosti, ktorí sú posadení na stoličky rozmiestnené v tvare voza. Všetci sa majú na voze akože viesť, pričom každý predstavuje nejakú úlohu - kočiš, kráľ, kráľovná, predné pravé koleso,... Viac už na ukážke
 • Koč
  A to nie je všetko – nechajte sa aj prekvapiť ďalšími aktivitami a hrami. Nakoľko sa hodiny na svadbe točia zväčša rýchlejšie máme tu predpolnočný čas a s tým súvisiace…

  Polnočné sólo mladomanželov

   Po zaznení fanfár vyzývame svadobčanov, aby utvorili kruh okolo tancujúcich mladomanželov. Následne vyzývame svadobných hostí k tancu s mladomanželmi.
  Vyvrcholením sóla je vytvorenie dvoch kruhov (muži, ženy), kedy počas temperamentného čardášu muži vytancujú ženícha a ženy nevestu.

   

  Začepčenie

  Začepčenie sa zvyčajne koná okolo 24:00 hodiny a pokladá sa za vrchol svadby, lebo touto hodinou mladomanželia ukončia deň, ktorý začínali ako slobodní. Do nového dňa už vstupujú viazaní manželskou zmluvou.Prebehne netradičné začepčenie. Vyšívaný čepiec a gazdovský klobúk sú súčasťou rekvizít.


  Slávnostný prípitok mladého muža a mladej ženy

  Spieva sa živijó, všetci si pripijú na novomanželov.Nevesta tancuje so ženíchom na polkovú pesničku: „Aká je to pekná ruža“, a následne za potlesku svadobčanov sa odchádzajú prezliecť.

   

  Vyberanie do vienka (Vykrúcanka, Redový tanec)

  Svadobní hostia spravia v strede sály kruh okolo mladomanželov a krstnej mamy, ktorá sedí na stoličke s misou na peniaze alebo pod.Potom postupne svadobčania pozývajú mladomanželov do krátkeho tanca, ktorý si najprv zaplatia u krstnej mamy tým, že vložia do misky toľko peňazí, koľko uvážia. Tento tanec môže prebehnúť před odtancovaním novomanželov alebo až po ich návrate.
  Aktivita, pri ktorej svadobní hostia prispejú mladomanželom do svadobnej misy, je vecou miestnych zvyklostí, preto ho spresníme pri osobnom stretnutí.

  Privítanie mladomanželov

  Po zaznení fanfár vítame už nie nevestu a ženícha, ale mladú ženu a mladého muža. Nasleduje skladbička, ktorou zahajujú ďalšie tanečné kolo.

   

  A to ešte nie je ešte všetko, lebo spontánne celú svadbu spestrujú

   

  Hudobné vstupy počas prestávok

  Video ukážka

  Spev


  Ak máte spevavých hostí, tak určite si prídu na svoje. Hudobné vstupy krásne doladia slávnostnú atmosféru a vystupňujú zábavu

   

  Spevácke vystúpenie s programom z albumu „Ľudová veselica s Milanom Perným“ roztancuje a rozospieva celú svadbu – ale o tom sa už presvedčíte „na vlastnej koži“.

  VIDEO GALÉRIA

   

  Starejší-ukážky


  Svadobný sprievod


  Vítanie muzikou


  Macejko


  Ešte som sa...


  Keby ja vedela


  Detvianska zmes


  V pondelok doma


  Dedinka, Jalovec


  Nebolo by od veci


  Močila konope mix


  V záhradôčke


  Pre jubilantku


  Si moja milá


  Jedna ruža